Videorelacja

Agenda projektu

Projekt składa się 4 etapów. Każdych z nich stanowi niezbędny element przedsięwzięcia i spełnia określoną rolę w  realizowaniu jego misji oraz celu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą:

 

Wylot do Frankfurtu nad Menem

Frankfurt w perspektywie kilku lat w związku z procedurą opuszczania Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię stanie się centrum finansowym Europy, które przyciągnie kapitał finansowy z całego świata. Uważamy, że nieocenionym doświadczeniem dla studentów może być bliższe poznanie miasta, które będzie wkrótce stanowić o przyszłości międzynarodowego biznesu. Szansę na zwiedzenie kilkunastu instytucji finansowych otrzyma piętnastu wyjątkowych studentów, którzy zostaną wybrani w drodze selekcji przez komisję rekrutacyjną. W planach jest również wizyta w partnerskim Frankfurt School of Finance & Management oraz uczestnistwo w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez tamtejszą kadrę akademicką.

Publikacja

Monografia naukowa poruszająca problematykę warunków wzrostu innowacyjności i przedsiębiorczości polskiej gospodarki.

Wymiana studencka

Wymiana pomiędzy polskimi studentami a studentami uczelni biznesowych z Frankfurt School of Finance & Management. Stanowić będzie ona doskonałą okazję do integracji międzynarodowego środowiska akademickiego.

Konferencja

European Business Alliance Forum to największa tego rodzaju konferencja poświęcona innowacyjności polskiej gospodarki zorganizowana w zachodniej części Polski. Zrzesza wybitnych ekspertów w dziedzinie biznesu, finansów, prawa, bankowości oraz około 200 studentów. To doskonała okazja, aby wziąć udział w ożywionej debacie i przedyskutować nieodzowne wyzwania stojące przed współczesną polską gospodarką.

Cele konferencji
  • Identyfikacja niedostatecznego poziomu innowacyjności i produktywności polskiej gospodarki na tle liderów gospodarczych Europy,
  • Identyfikacja warunków wzrostu innowacyjności i produktywności,
  • Zbliżenie najlepszych studentów różnych kierunków studiów (w tym studenci prawa, finansów, zarządzania, automatyki i robotyki, informatyki, Software Engineering, z potencjalnymi pracodawcami,

Uświadomienie studentom i absolwentom obecnych oczekiwań i tendencji pracodawców w dobie rewolucji technologicznej, cyfrowej.

ORGANIZATORZY

Zespół organizacyjny składa się z 21 przedstawicieli stowarzyszenia Polish Entrepreneurship&Leadership Society. Nad merytorycznymi aspektami projektu czuwa prof. dr hab. Waldemar Frąckowiak.

Zaufali nam:

Stowarzyszenie PELS (Polish Entrepreneurship & Leadership Society) powstało w październiku 2017 roku. Celem powstania PELS jest próba integracji wyróżniających się młodych ludzi, którzy pragną się aktywizować.
Publikacje